18 października 2022 roku we Włocławku odbyły się uroczystości rocznicowe męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.  Jak każdego roku, w tak podniosłych uroczystościach nie mogło zabraknąć delegacji Regionu Pomorskiego NSZZ „Solidarność”-80 wraz z pocztem sztandarowym. Na czele delegacji stał Przewodniczący Zarządu Regionu Mirosław Haffke. W uroczystościach uczestniczyły delegacje i poczty sztandarowe naszego związku zawodowego z terenu całej Polski. Tym razem pogoda nie była nam przychylna i w strugach deszczu najpierw delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod krzyżem na tamie, a następnie zgromadzeni przeszli z relikwiami błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki do sanktuarium przy ulicy Płockiej.

Przed rozpoczęciem uroczystości na tamie, w siedzibie Regionu Kujawsko-Pomorskiego odbyło się posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”-80, któremu przewodniczył jej Przewodniczący Marek Mnich. Dyskusję zdominowały sprawy związane z organizacją Krajowego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego, który odbędzie się w dniach 24-27 listopada br. w Zakopanem.