W dniach 9-10 stycznia 2023 roku w Warszawie odbył się VI Kongres Forum Związków Zawodowych. W Kongresie Sprawozdawczo – Wyborczym uczestniczyli delegaci z ramienia NSZZ „Solidarność”-80. Region Pomorski reprezentował Przewodniczący Zarządu Regionu Mirosław Haffke.  Delegaci na kolejną kadencję wybrali Przewodniczącą FZZ Dorotę Gardias. Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”-80 Marek Mnich został ponownie wybrany Wiceprzewodniczącym Forum Związków Zawodowych. Natomiast Wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”-80 i jednocześnie Przewodniczący Zarządu Regionu Mazowieckiego Krzysztof Aniszewski został członkiem Krajowej Komisji Rewizyjnej Forum Związków Zawodowych.