W dniach 24-27 listopada w Zakopanem odbył się XXXV Sprawozdawczo – Wyborczy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”-80. Zjazd rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach z udziałem delegacji i pocztów sztandarowych. Zjazd był podzielony na część sprawozdawczą i wyborczą. W części wyborczej delegaci dokonali wyboru władz krajowych na kadencję 2022-2026, w tym wybrano skład Komisji Krajowej. Przewodniczącym Związku ponownie został wybrany Marek Mnich, a Wiceprzewodniczącymi zostali: Krzysztof Aniszewski (Region Mazowiecki), Dariusz Czech (Region Śląski) i Wojciech Osman (Region Zachodniopomorski). Przewodniczący Zarządu Regionu Pomorskiego Mirosław Haffke został wybrany do Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”-80 oraz wszedł w skład jej Prezydium. Delegaci dokonali również wyboru Krajowej Komisji Rewizyjnej, której Przewodniczącą została Barbara Stępień (Region Zachodniopomorski).

Na zaproszenie Komisji Krajowej w Zjeździe udział wzięli zaproszeni goście: Doradca Prezydenta RP Łukasz Rzepecki, Przewodnicząca Forum Związków Zawodowych Dorota Gardias, Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie Józef Bajdel oraz Sekretarz Miasta Zakopane Józef Cisło.