18 października br. delegacja Regionu Pomorskiego NSZZ „Solidarność”-80 z Przewodniczącym Zarządu Regionu Mirosławem Haffke wraz z pocztem sztandarowym w składzie: Jarosław Wojtas, Wojciech Baszczyński i Sebastian Kasztelan wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 39. rocznicę męczeńskiej śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.

W uroczystościach uczestniczyły delegacje i poczty sztandarowe z całego kraju wraz przedstawicielami Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”-80 na czele z Przewodniczącym Markiem Mnichem. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod krzyżem na tamie we Włocławku. Następnie w Sanktuarium Męczeństwa Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki została odprawiona uroczysta msza święta.

19 października 1984 roku ksiądz Jerzy Popiełuszko został porwany i zamordowany przez funkcjonariuszy SB. Zginął męczeńską śmiercią mając zaledwie 37 lat. Z wielką odwagą krytykował nadużycia władzy komunistycznej, jednocześnie propagując postawę „zło dobrem zwyciężaj”. W dniu śmierci odprawił nabożeństwo różańcowe w Kościele Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy, a ostatnie słowa, które wypowiedział publicznie do wiernych brzmiały: „Módlmy się, byśmy byli wolni od lęku, a przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy”.

Poprzedni postNastępny post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *